پکیج دوره پایتون مقدماتی

امروزه آموزش پایتون در بین مهندسان، دانشمندان و تحلیلگران بسیار فراگیر شده است. آموزش پایتون نسبت به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی آسان‌تر است. این ویژگی همراه با کاربردهای گسترده باعث شده است که پایتون به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سال‌های اخیر تبدیل شده است.

قیمت پکیج
تومان 850,000 1,500,000 تومان
 

پیش نیاز:
ندارد

 

نوع دوره:
پکیج

 

مدت زمان آموزش:
8 تا 10 ساعت

 

روش پشتیبانی:
اپراتور اختصاصی

 

وضعیت آزمون:
ندارد

 

گواهینامه:
ندارد

 

خرید اقساطی:
ندارد

 

نحوه مشاهده:
ویدیو

درصد پیشرفت دوره: 100%

در پکیج دوره پایتون مقدماتی چه خواهید آموخت

پایتون از جمله زبان‌های برنامه‌نویسی قدرتمندی است که در زمینه علم داده‌ها، یادگیری ماشینی، خودکارسازی سامانه‌ها، توسعه وب، واسط‌های برنامه‌نویسی و… به کار گرفته می‌شود. اما سؤالی که بسیاری از کاربران و به‌ویژه برنامه‌نویسان مبتدی مطرح می‌کنند این است که اساساً پایتون چیست و آیا ارزش آن‌ را دارد تا وقت خود را روی یادگیری این زبان سرمایه‌گذاری کنیم؟ زبان پایتون چیست؟ پایتون (python) یکی از زبان‌های چندمنظوره شی گراست که در سال ۱۹۹۱ برای اولین بار طراحی و منتشر شد. یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد زبان برنامه‌نویسی پایتون خوانایی بالای کدها است. پایتون به صورتی طراحی شده است که برنامه نویس می‌تواند به صورت کاملا واضح و بدون ابهام پروژه‌های برنامه‌نویسی بزرگ و کوچک ایجاد کند. این زبان برنامه‌نویسی کاملا چند منظوره است و تقریباً در هر مکانی که از داده‌ها، محاسبات ریاضی یا خطوط کد استفاده می‌شود، کاربرد دارد. به عنوان مثال، بر خلاف جاوا، پایتون محدود به استفاده برای توسعه وب نیست. سطح بالا بودن زبان برنامه‌نویسی پایتون به این معناست که کدهای نوشته شده نسبت به زبان ماشین بیشتر به زبان انسانی و زبان انگلیسی نزدیک هستند. کد نویسی به زبان پایتون نسبت به زبان‌های دیگر مانند جاوا در زمان کمتری نوشته می‌شوند. پایتون از ساده‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای خواندن و یادگیری محسوب می‌شود. در این زبان بلوک‌های کد در آکولاد نوشته نمی‌شوند و به جای آن از فاصله برای نوشتن کدها استفاده می‌شود. از جمله مهم ترین مزایای پایتون می توان به موارد زیر اشاره کرد: سادگی برنامه نویسی با این زبان بدین معنا که با کمترین کد می توان برنامه مورد نظر را نوشت. همچنین نزدیک بودن دستورات مورد استفاده در این زبان به زبان انسان، به یادگیری آسان این زبان کمک کرده است. قابلیت درون سازی کد. یعنی می توان لابه لای کدهای پایتون کد به زبان های دیگر مثل سی پلاس پلاس هم زد. پشتیبانی از شی گرایی. داشتن کتابخانه های گسترده. این قابلیت باعث شده تا با پایتون بتوان در مورد هر موضوعی کد زد. چند پلت فرم بودن این زبان. برنامه نوشته شده با زبان پایتون بدون تغییر و یا نهایتا با تغییرات جزیی قابل اجرا روی سیستم عامل های مختلف است.

سرفصل های دوره پکیج دوره پایتون مقدماتی

🐍سر فصل های دوره برنامه نویسی پایتون بخش مقدماتی ⭕️فصل اول - برنامه نویسی پایتون * مقدمه : چرا پایتون؟ * نصب پایتون *مفهوم و کار با variables بصورت زبان ساده *مفهوم و کار با expressions بصورت زبان ساده *مفهوم و کار با statements بصورت زبان ساده * کار با Boolean ها در پایتون *دستورات شرطی پایتون - if else * حل مسائل بر صورت پروژه محور ⭕️فصل دوم - حلقه های تکرار و تابع در پایتون * کار با توابع پایتون - functions * مثال های زیاد از فانکشن ها بصورت ساده *حلقه های تکرار در پایتون - while * مثال فارسی برای درک بهتر حلقه ها *حلقه تکرار for در پایتون * مثال های حلقه تکرار ⭕️فصل سوم - ساختارهای داده در پایتون * کار با رشته ها در پایتون (strings) در ۳ ویدیو با مثال فارسی * حذف و خواندن رشته ها strings * حلقه زدن روی رشته های Strings * ویدیو ایی مرور بر مبحث strings *کار با لیست ها (lists) در پایتون * مثال فارسی برای درک بهتر *دیکشنری (dictionaries) در پایتون * مثال فارسی برای کار با دیکشنری *معرفی Tuples * کار با Tuples ⭕️فصل چهارم - کتابخانه ها در پایتون * کتابخانه ها : کتابخانه های استاندارد پایتون *کار با کتابخانه استاندارد ها *راهنمایی پیدا کردن کتابخانه های استاندارد *جست و جو در کتابخانه های دیگر پایتون * راهنمایب نصب ابزار کمکی برای کتابخانه های متفرقه * مثال و معرفی کتابخانه های غیر استاندارد * پیدا کردن کتابخانه های معروف * معرفی کتابخانه برای دانلود فایل از اینستاگرام و یوتیوب با پایتون * ساخت برنامه برای طراحی پسورد ضد هک ⭕️فصل پنجم - کار با فایل در پایتون * کار با فایل در پایتون * چندین مثال از کار با پایتون *فایل های csv در پایتون * توضیح فایل CSV ( یک نوع فرمت از خانواده اکسل) *چگونگی کار با فایل CSV * مثال و کار با فایل CSV فصل ششم - رمزنگاری و hash * معرفی hash * معرفی کتابخانه hash * حل تمرین hash * ساخت برنامه ای برای hash ساختن

«زبان برنامه نویسی پایتون» یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دهه کنونی است, پایتون ازجمله زبان‌های بسیار ساده برای یادگیری افرادی است که به تازگی وارد دنیای برنامه‌نویسی می‌شوند. در گذشته برای آموزش مبتدیان از زبان جاوا استفاده می‌شد اما با پیدایش این زبان و سطح بالا بودن آن به سرعت جایگزین جاوا شده و برای یادگیری در مراکز آموزشی استفاده می‌شود.
نصب پایتون / نصب ویژوال استودیو کد (Visual Studio Code یا به اختصار VSCode) : یک ویرایشگر کد متن باز برای لینوکس، مک و ویندوز می‌باشد
انواع داده ها در برنامه نویسی پایتون در این ویدیو با انواع داده ها در برنامه نویسی پایتون (Python Data Types) که می توانید استفاده کنید، آشنا خواهید شد.
«متغیر» (Variable) یک موقعیت نام‌گذاری شده است که برای ذخیره‌سازی داده‌ها در حافظه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، می‌توان به متغیرها در پایتون به عنوان ظرف‌هایی نگریست که داده‌هایی را نگه‌داری می‌کنند که بعدا از طریق برنامه‌نویسی قابل تغییر هستند.
گرفتن ورودی در پایتون با تابع input / «عملگرها» (Operators) سمبل‌های خاصی در پایتون هستند که پردازش‌های حسابی و منطقی را انجام می‌دهند.
Boolean ها یکی از انواع داده ها هستند که دو مقدار true و false را می‌پذیرند. این متغیرها نقش اساسی در زبان‌های برنامه نویسی به خصوص پایتون دارند. به کمک متغیرهای Boolean می‌توان عبارت‌های شرطی و کنترلی را تعریف کرده و امکان تصمیم گیری را برای برنامه ها فراهم نمود. boolean ها معمولا در پاسخ به عملگرهای منطقی مثل And و or و not و همچنین عملگرهای مقایسه ای مثل بزرگتر(>)، کوچکتر(<)، مساوی(==) و یا نامساوی (!=) استفاده می‎شود.
دستور if و else در پایتون برای تعریف شرط‌ها به کار می رود. برای استفاده از این دستور بعد از نوشتن دستور IF شرطی که باید توسط برنامه چک شود آورده شده و پس از علامت " : " که به مفهوم پایان شرط است در خط بعدی دستوراتی را که در صورت برقرار بودن شرط باید انجام شود را تعریف می‌کنیم. همچنین به کمک کلیدواژه else می‌توانیم عملیاتی را تعریف کنید که مایل هستید در صورت برقرار نبودن شرط انجام شود.
حل تمرین جسله قبل / Command و یاد داشت نوشتن در کدها
خب فصل اول به اتمام رسید و در فصل 2 راجب (حلقه های تکرار و تابع در پایتون) خواهیم کرد. استفاده از توابع در پایتون با یک بار تعریف کردن یک مفهوم می‌‌‌توانیم بارها از آن استفاده کنیم و دیگر نیازی به تکرار در برنامه نیست در این حالت دستورات دارای نظم و دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند. از این رو استفاده از توابع کار ساخت برنامه‌‌‌های بزرگ را تسهیل می‌‌‌کند.
یکی از قابلیت‌های مورد استفاده در پایتون امکان استفاده از تکرار یا iteration است که به برنامه این امکان را می دهد تا یک فرآیند یا دستور را چندبار تکرار کند که تعداد این تکرارها توسط یک شرط کنترل می‌شود که برنامه نویس آن را مشخص می‌کند. در زبان برنامه نویسی پایتون این کار به کمک ساختارهایی به نام حلقه یا loop انجام می‌شود. حلقه های تکرار در پایتون انواع مختلفی دارند که به دو دسته حلقه For و While تقسیم می‌شود. در ادامه به آموزش حلقه while در پایتون می‌پردازیم.
یکی از پرکاربردترین حلقه‌ها حلقه for در پایتون است. این حلقه زمانی استفاده می‌شود که نیاز به تکرار با گام های مشخص در بازه‌ای مشخص باشد و یا برنامه‌نویس بخواهد این تکرار بر روی المان های یک داده ساختار مثل آرایه یا لیست انجام شود.
خب به فصل ۳ رسیدیم ! فکر میکنید زود بود ! سعی کردیم بجای اینکه بیایم چندین ویدیو بگیریم از حلقه ها ، ویدیو های طولانی تر بگیریم تا ذهن شما داخل یادگیری هست مطلب بیشتری یاد بگیره ، خب میخوایم راجب ((ساختمان داده در پایتون )) در فصل ۳ صحبت کنیم . با رشته ها شروع می کنیم و در ادامه چگونگی پیاده سازی لیست ها، دیکشنری ها و تاپل ها را مورد بررسی قرار می دهیم. این فصل هم مثل فصل های قبل قشنگ و جذابه!
 بیشتر به string ها به عنوان کلاس نگاه می‌کنیم. کلاس ها ساختارهایی هستند که زیربنای برنامه‌نویسی شی گرا هستند و یه کمک این ساختار ها می‌توان برنامه ها قوی تر و در عین حال ساده تری را نوشت. داخل کلاس‌ها ساختارهایی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان از قابلیت کلاس ها در برنامه ها استفاده کرد.یکی از این ساختارها متدها (methods) هستند. متدها توابعی هستند که برای اشیا ساخته شده از یک کلاس قابل استفاده است. برای استفاده از توابع کلاس string، باید روی اشیایی که از جنس string هستند این متدها را فراخوانی ک
نوع داده لیست در پایتون : ، شش «نوع داده» (Data Type) گوناگون وجود دارد. یکی از این موارد «لیست» (list) است. در این مطلب، به نوع داده لیست در پایتون پرداخته خواهد شد. در ابتدا، معرفی کوتاهی پیرامون این نوع داده انجام می‌شود و سپس، روش ساخت لیست، برش زدن یک لیست، حذف یا اضافه کردن عناصر به لیست و دیگر موارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
( dictionary ) نوع داده دیکشنری در پایتون /نوع داده دیکشنری در پایتون یک مجموعه فاقد ترتیب از عناصر است. در حالی که دیگر انواع داده در پایتون معمولا ترکیبی از عناصر را می‌پذیرند، دیکشنری یک جفت «کلید: مقدار» دارد. دیکشنری‌ها به گونه‌ای بهینه شده‌اند که در صورت شناخته شده بودن کلید، مقادیر قابل بازیابی از دیکشنری باشند.
(Tuple)در زبان برنامه‌نویسی پایتون، تاپل شبیه به لیست است. تفاوت بین لیست و تاپل در آن است که عناصر تاپل پس از آنکه به آن تخصیص داده شدند، قابل تغییر نخواهند بود. این در حالی است که عناصر لیست قابل تغییر هستند.
خب به فصل 4 رسیدین و بخش خفن پایتون :) . فصل جدید راجب کتابخانه ها که جزء مهمترین قسمت های زبان پایتون هستند صحبت میکنیم ، در این قسمت با کتابخانه های استاندارد و دیگر کتابخانه های زبان پایتون و چگونگی استفاده از آنها آشنا می شویم.
قسمت قبلی راجب کتابخونه استاندارد صحبت کردیم حالا میخوایم یاد بدیم چطوری کتابخونه غیر استاندارد رو فرابخوانید . *** نکته : فایل PIP که داخل ویدیو گفته شد میتونید از دانلود فایل این جلسه دانلود کنید
فصل 5 به (File)رسیدیم... فایل ها قدرت مضاعفی به زبان پایتون می افزایند. به صورت کلی کار با فایل ها را با هم یاد میگیریم و به صورت خاص کار با فایل های csv را مورد بررسی قرار می دهیم.
یکی از انواع فایل‌های پرکاربرد در پایتون، فایلهای csv (comma separated value) در پایتون هستند.در این نوع از فایل‌ها، مقادیری که قصد ذخیره کردن آن را داریم را به کمک کاما از هم جدا می‌کنیم و با پسوند csv ذخیره می‌کنیم. برای کار کردن با فایل csv کتابخانه‌هایی وجود دارد که با import کردن آن می‌توان با فایل‌های csv کار کرد.
ﻫﺶ HASH ﭼﯿﺴﺖ ؟! ﻫﺶ کردن یا هشینگ به فرآیندی گفته می‌شود که در آن یک عملگر ریاضی به نام «تابع هش» (Hash Function)، داده‌های ورودی مانند حروف و اعداد و تصویر و … را به خروجی رمزگذاری شده تبدیل می‌کند. به تابع هش، «تابع درهم‌ساز» نیز گفته می‌شود. و یا خواهید گرفت برنامه ای بنویسید که مقدار هارو به Hash تبدیل کنه
شاید خیلی از برنامه ها و سایت ها برای شما اینکارو انجام بده ولی اینکه شما دانشش رو پیدا کردین بسازین ، به لذت دیگه داره :) موفق باشید 🟢حتما موقعه دیدن این آموزش ها استوری کنید تگ کنید که شمارو میبینم ♥️ دوره پیشرفته که همه اینارو حرفه ای تر بشید در راهه (تا کسی نوشتن یاد نگیره نمیتونه یه ضرب نویسندگی :))

نظرات ثبت شده کاربران

  • نام کاربر: علی قلی نژاد | تاریخ ثبت نظر: 21 اردیبهشت 91

    برای آشنایی با زبان پایتون بد نبود ولی تو دوره پیشرفته معلوم میشه که چه کارای خفنی میشه باهاش کرد.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    برای ثبت نظر، ابتدا وارد شوید.