مشاور امنیت شبکه کیست و چه وظایفی دارد؟

مشاور امنیت شبکه کیست و چه وظایفی دارد؟

چطور یک مشاور امنیت شبکه شویم؟


تامین امنیت یک دستگاه یا یک سرور کار دشواری نیست ، اما هنگامی که شبکه گسترش می یابد ، فراهم کردن امنیت تبدیل به امری دشوار می شود . در این حالت ، آسیب پذیری نیز به وجود می آید . تعاملات غیرقابل پیش بینی بین سیستم ها و قابلیت ها و حالت های متغیر می تواند فرصت هایی برای نفوذ ایجاد کند . هرگونه قطعی ارتباط بین اپراتورهای شبکه مختلف ، باعث می شود هکرها راحت تر بدون اینکه ردی از خود برجای بگذارند ، به سیستم ها نفوذ کنند . همچنین ، انبوهی از کامپیوترهای سمت کلاینت ناامن ، موقعیت های حمله بسیاری را ارائه می کنند . امروزه ، بسیاری از شبکه های داخلی شرکت ها دارای تعداد زیادی دستگاه ، اتصال و کاربر هستند که دربسیاری از موارد ، ایمن سازی آن شبکه وظیفه مشاوران امنیت شبکه است .

نویسنده بلاگ: سعید کاظمی

سعید کاظمی

دیدگاه کاربران

 • عرفان صفری دلاور

  16 شهریور، 1401

  عالی بود استاد خسته نباشید ❤️🔥

 • محمد عبادی پور

  20 شهریور، 1401

  👌مطلب خوبی اشاره کردید امروز دردنیای اینترنت هیچ امنیتی وجود ندارد ولیکن میشه با تخصص و مشاوره های که اراعه میدیم درصد ورود هکران را کاهش بدیم

 • حسین حیدری

  28 شهریور، 1401

  khafan👌

ثبت دیدگاه

برای ثبت نظر، ابتدا وارد شوید.

خدمات منتورینگ

شما در طول دوره ی آنلاین میتوانید یک پشتیبان یا همراه داشته باشید و تمامی تمرین ها و مشکلات خودتون رو با اپراتور های ما در میان میگذارید! چی بهتر از اینکه قدم به قدم در کنار اساتید و آموزش های آنلاین بتونی از طریق پشتیبان هم ارزیابی بشی و مشکلاتت رو توی کمترین زمان ممکن حل کنی؟!!