بهترین افزونه های کروم برای برنامه نویسی

بهترین افزونه های کروم برای برنامه نویسی

بهترین افزونه های کروم برای برنامه نویسی


 


بسیاری از مردم و بیشتر برنامه نویس ها از Google Chrome بر روی سیستم خود استفاده میکنند و به همین دلیل Google Chrome افزونه های بسیار زیادی دارد که ما در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های موجود برای برنامه نویسی را به شما معرفی کنیم.


 


 


1_ افزونه Rage Ruler


این افزونه ابزاری برای اندازه گیری دقیق عنصر هایی که در یک صفحه وب وجود دارند استفاده می شود. شما میتوانید مناطق مورد نظر را به صورت دستی انتخاب و پس از انتخاب یک منطقه دلخواه شما قادر خواهید بود تا رنگ آن منطقه را تغییر دهید.


 


2_ افزونه Windows Resize


یک ابزار عالی برای طراحی ریسپانسیو که شما قادر خواهید بود  تا اندازه مرورگر را به تغییر دهید. شما با این ابزار میتوانید اندازه های سفارشی خود را طراحی کنید.


 


3_ افزونه What Fonts


شما با این افزونه قادر خواهید بود تا در لحظه متوجه بشید که از چه فونتی در صفحه وب مورد شما استفاده شده است.


 


4_ افزونه Image Tool


این یک برنامه قدرتمند Chrome است که به شما کمک میکنه تا انواع مشخصات یک عکس را پیدا کنید و مشاهده و تفسیر کنید. این یک ابزار عالی برای تبدیل تصاویر به HTML باشه.


 


5_ افزونه Color Zilla


مجموعه ای از ابزار رنگ که شما را قادر به انتخاب رنگ، تولید gradients و کارهای دیگر میکند.


 


6_ افزونه Pallette


این افزونه شما را قادر میسازد تا هر تصویری که در مرورگرتون مشاهده کردین را انتخاب و رنگ های درون آن تصویر را استخراج کنید.


 


7_ افزونه Chrome MySQL Admin


با این ابزار شما میتوانید پایگاه داده و جداول خود را کنترل و مدیریت کنید.شما میتوانید به پنل مدیریتی دیتابیس متصل بشید و تغییرات خودتون رو اعمال کنید و نتیجه اش رو درون مرورگر خود مشاهده کنید.


 


8_ افزونه JSON Formatter


این ابزار کد های JSON را دریافت و به صورت خوش خط و خوانا بر میگرداند و شما میتوانید به راحتی از لینک های درون JSON استفاده کنید.


 


9_ افزونه PHP Console 


این ابزار یه Console به PHP مرورگر شما اضافه میکند تا شما با استفاده از آن بتوانید کد های PHP را داخل آن اجرا و خطاهای درست شده را پیدا کنید.


 


10_ افزونه Python


یک ابزار ایده آل برای تست کردن قطعه کدهای پایتون در یک کنسول.


 


11_ افزونه Form Filler


پرکردن فیلد های ورودی یک فرم با دیتا (داده) های ساختگی ،  یک ابزار برای وقتی که اعتبار سنجی فرم و جاوا اسکریپت انجام میگیرد.


 


12_ افزونه CSS-Shack


این برنامه قدرتمند Chrome به شما اجازه میدهد که در خود Chrome طرح مورد نظر خودتون را بوجود بیارید و بعد به شما کد های css آن طرح را تحویل میدهد.


 


13_ افزونه Wappalyzer


این افزونه فوق العاده به شما کمک میکنه تا متوجه بشید از چه زبان های برنامه نویسی و از چه فریم ورک هایی با چه ورژنی استفاده شده.


 


14_ افزونه Session Buddy


بعضی وقت ها ممکن است شما همزمان در لحظه 20 صفحه یا بیشتر بر روی مرورگر خود باز کرده باشید و به هر دلیلی مرورگر شما بسته شود. این افزونه میتواند تمام آن صفحات را مدیریت و در صورت نیاز بازگردانی کند. 


 


15_ افزونه Text


این برنامه یک ویرایشگر متن عالی است که دارای طراحی تمیز و ویژگی های یگانه است. این ویرایشگر از Syntax های مختلفی پیشتیبانی میکند و شما میتوانید به صورت مستقیم کد های خود را  در Google Drive ذخیره کنید . 


 


16_ افزونه Chrome Dev Editor 


یک ویرایشگر کد که در مرورگر شما اجرا می شود که توسط گوگل ساخته شده است . هدف اصلی آن این است که برای ساخت و ساز برنامه های chrome ازش استفاده بشود اما می توان از آن برای توسعه وب هم استفاده کرد .


 


17_ افزونه Postman


ابزار پیشرفته برای نظارت و بهبود جریان کاری API . ساخت سند درخواست های شما وهمینطور به راحتی به یک ادیتور متن تبدیل می شود که میتوانید برای برنامه های خود استفاده کنید .


 


18_ افزونه Cookies


یک ابزار ساده ولی کاربردی برای کوکی ها که به شما اجازه مدیریت روی تمام کوکی های ذخیره شده در مرورگر رو میدهد .


 


19_ افزونه Hasher


hasher یک افزونه برای محاسبه رمز نگاری مانند MD5 و SHA1 است. این افزونه با جاوا اسکریپت طراحی شده و کار میکند و تماما سمت فرانت(گیرنده) انجام می شود.


 


20_ افزونه The Great Suspender


یک ابزار قدرتمند برای مدیریت صفحات زیادی که در یک مرورگر ایجاد کردید. شما میتوانید با استفاده از این افزونه صفحاتی که در حال حاضر نیازی ندارید را غیر فعال کنید و در رم سیستم خود صرفه جویی کنید و هر زمان که نیاز داشتید آن هارا فعال کنید.


 


21_ افزونه Check My Links


یک ابزار لینک درون سایت ها را برسی میکند و اگر لینک شکسته ای وجود داشته باشد شمارا مطلع میسازد .


 


22_ افزونه Bacon Ipsum 


یک افزونه متفاوت برای تولید متن های lorem ipsum که خیلی جالبتر از ابزار های دیگر است و شما میتواید متن های مختف خود را ایجاد کنید.


 


23_ افزونه Dimensions


Dimensions یک افزونه بسیار ساده اما کارآمد است که ارتفاع و عرض صفحه نمایش‌تان را اندازه گیری می کند.


 


امیدواریم که از این مقاله رضایت کافی داشته و بهترین استفاده را داشته باشید

نویسنده بلاگ: سهراب امینی

سهراب امینی

اپراتور مجموعه MA Team

دیدگاه کاربران

  • مبین نوری ملکی

    16 شهریور، 1401

    بسیار عالی و کاربردی ❤👌

  • احمدرضا عابدی

    17 شهریور، 1401

    خیلی مفید بود. ممنون

ثبت دیدگاه

برای ثبت نظر، ابتدا وارد شوید.

خدمات منتورینگ

شما در طول دوره ی آنلاین میتوانید یک پشتیبان یا همراه داشته باشید و تمامی تمرین ها و مشکلات خودتون رو با اپراتور های ما در میان میگذارید! چی بهتر از اینکه قدم به قدم در کنار اساتید و آموزش های آنلاین بتونی از طریق پشتیبان هم ارزیابی بشی و مشکلاتت رو توی کمترین زمان ممکن حل کنی؟!!